czwartek, 28 lutego 2013

Wielkie zwycięstwo Suns w San Antonio!

San Antonio Spurs - Phoenix Suns 101:105
(27:25, 25:20, 25:22, 33:23, 1:5(OT))
San Antonio Spurs mieli serię 18 zwycięstw z rzędu w AT&T Center i na palcach jednej ręki można policzyć ludzi, którzy obstawili u bukmacherów, że właśnie minionej nocy ta passa zostanie przerwana. Słońca sprawiły ogromną niespodziankę!

środa, 27 lutego 2013

Znów ci Spurs.

San Antonio Spurs - Phoenix Suns
28.02.2013 godz. 02:30
AT&T Center
Kiedy myślę o meczu Spurs - Suns i o tym, że ma się odbyć w San Antonio to od razu przed oczami widzę show w wykonaniu Gorana Dragicia.

Musicie to pamiętać, nie ma innej opcji. Ale czy jest szansa, żeby coś takiego się powtórzyło?

Przewidywane piątki:

Spurs: Parker - Green - Leonard - Duncan - Splitter
Suns: Dragić - Tucker - Dudley - Scola - Gortat

Wymęczone zwycięstwo Suns.

Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 84:83
(16:15, 31:18, 11:18, 19:26, 7:6(OT))
Dopiero po dogrywce Phoenix Suns uporali się z będącą na wycieczce objazdowej w Arizonie gromadką chłopców z Minneapolis i ich opiekunem Rickiem Adelmanem. Jeszcze w drugiej kwarcie, gdy przewaga Słońc wynosiła 18 punktów wyglądało na to, że pod koniec meczu hala będzie już świeciła pustkami z racji tak zwanego garbage time. Gospodarze pozwolili jednak wrócić Wilkom do gry i mało brakowało, a ich comeback zakończyłby się sukcesem.

Marcin Gortat z blokiem dnia

Suns udało się wreszcie odnieść zwycięstwo w spotkaniu z Minnesota Timberwolves, a Marcin Gortat zanotował blok wybrany przez NBA na najlepszą czapę dnia.

wtorek, 26 lutego 2013

Home, Sweet Home?

Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves
27.02.2013 godz. 03:00
US Airways Center
Nie taki słodki. Wiedzą coś o tym Mavs, Thunder, Celtics i Spurs. Z tymi czterema drużynami Słońca przegrały w tym miesiącu na własnym parkiecie. Jeśli Timberwolves również okażą się lepszą drużyną niż Suns to w lutym kibice w US Airways Center nie doświadczą żadnego zwycięstwa swojej drużyny. Dziś w nocy może być jednak o to łatwiej, bo Wilki znajdują się na równi pochyłej i kolejny sezon mogą spisać na straty.

niedziela, 24 lutego 2013

Czas na Ostrogi, czyli mecz z najlepszą drużyna ligi.

Phoenix Suns - San Antonio Spurs
25.02.2013 godz. 02:00

piątek, 22 lutego 2013

Powrót do domu i pojedynek z C's.

Phoenix Suns - Boston Celtics
23.02.2013 godz. 03:00

Nie, nie zobaczymy Marcina Gortata w takim ubiorze. 20 minut przed zamknięciem okienka transferowego pojawiła się plotka, że niby Suns i Celtics rozważają wymienienie Polaka w zamian za młodego centra Faba Melo i rzut z półdystansu Brandona Bassa. Dla Słońc taka wymiana nie miałaby większego sensu, ale dla Gortata zupełnie odwrotnie. Tymczasem Marcin pozostaje w Phoenix, przynajmniej do końca tego sezonu.

czwartek, 21 lutego 2013

Haddadi w Suns, Telfair w Raptors.

Phoenix Suns wysłali do Toronto Sebastiana Telfaira, a w zamian otrzymali pick w drugiej rundzie draftu, syrop klonowy oraz dodatek w postaci Hameda Haddadiego.

Odejście Telfaira było przesądzone, bo pomimo dobrej gry w tym sezonie w Phoenix chcą stawiać na Kendalla Marshalla. I słusznie. Dzięki Bassy i powodzenia w Kanadzie!

Haddadi z miejsca zajmie pozycję centra w pierwszej piątce zostanie albo zwolniony albo będzie siedział na końcu ławki rezerwowych.

Czy była to ostatnia wymiana Suns? Wiele na to wskazuje, bo szanse na wyjęcia Smitha z Atlanty podobno zmalały.

UPDATE: Spekuluje się, że Marcin Gortat może trafić do Celtics w zamian za Brandona Bassa i Faba Melo. Słabo, Suns mogą dostać więcej niż niepewnego Melo i 3-letni kontrakt Bassa (kolejny PF).

UPDATE2: Haddadi zostanie zwolniony.

Suns powalczyli z Warriors.

Golden State Warriors - Phoenix Suns 108:98
(33:26, 24:23, 28:27, 23:22)
Klay Thompson, Jarrett Jack i Stephen Curry poprowadzili Warriors do ważnego dla nich zwycięstwa. Phoenix Suns trzymali się w meczu dość nieźle, ale kiedy tylko zbliżali się na jeden punkt do gospodarzy to brakowało postawienia kropki na 'i', czyli objęcia prowadzenia i dowiezienia go do końca.

Mecz z Golden State Warriors

Marcus Morris graczem Suns!

Marcus Morris dołączy do swojego brata bliźniaka Markieffa w Phoenix! Do Houston wędruje pick w drugiej rundzie draftu. To pewnie nie koniec, a więcej informacji pojawi się rano, stay tuned!

środa, 20 lutego 2013

Pojedynek z Warriors ostatnim w takim samym składzie.

Golden State Warriors - Phoenix Suns
21.02.2013 godz. 04:30
Oakland Arena
Back-to-back dla Phoenix Suns, back-to-back dla Golden State Warriors. Zmęczenie nie powinno być jednak duże, bo co to dla tych gości grać dwa mecze dzień po dniu, kiedy wcześniej mieli tydzień przerwy. Suns dalej w tym samym składzie, choć plotek coraz więcej (i bardziej niż pewne jest to, że jakiś ruch włodarze Suns wykonają). Czy wygrana z Blazers to początek lepszej części sezonu? Pierwsza weryfikacja już dziś w nocy.

100 lat Sir Charles

Właśnie dzisiaj Charles Barkley obchodzi swoje okrągłe 50. urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was fragmenty najlepszego zdaniem redakcji występu Sir Charlesa w barwach Słońc.

Odrodzone Słońca

Przerwa na All-Star Game podziałała mobilizująco na zawodników Phoenix Suns. Po naprawdę niezłym meczu pokonali wciąż walczących o play-off Portland Trail Blazers.

wtorek, 19 lutego 2013

4-na-3: Co z tymi Suns?

W czwartek o godzinie 21:00 będziemy już wiedzieć o wszystkich zmianach w ekipie Słońc, o ile takie nastąpią. Czy jedną z tych zmian będzie wymienienie Marcina Gortata? Czego możemy oczekiwać po Phoenix Suns w drugiej części sezonu? Jak sprawuje się Lindsey Hunter na stołku trenerskim?

Te trzy tematy poruszyliśmy wraz z naszymi gośćmi: Michałem Kajzerkiem (Probasket, MVP Magazyn) oraz Michałem Górnym (MVP Magazyn). Zapraszamy do lektury!

Koniec wolnego i pojedynek w Rose Garden.

Portland Trail Blazers - Phoenix Suns
20.02.2013 godz. 04:00
Rose Garden
Wracamy do gry po przerwie na All-Star Weekend. Ja dzisiaj zastępuje ojca w gierce z krośnieńskimi Kurtami Thomasami, natomiast Phoenix Suns wyjeżdżają do Oregonu, aby zmierzyć się z Portland Trail Blazers. Czy tygodniowy odpoczynek i chwilowe odcięcie się od treningowo-meczowej codzienności dobrze zrobiło zawodnikom Słońc? Przekonamy się już niebawem.

poniedziałek, 18 lutego 2013

Transferowy last minute

Serwis Bleacher Report codziennie wypluwa kilkadziesiąt nowych wpisów. Bohaterem jednego z nich są Phoenix Suns. Autorzy proponują w nim wymiany, jakich Suns powinni dokonać tuż przed zamknięciem okna transferowego.

środa, 13 lutego 2013

Powiedzieli po meczu

Tym razem głos zabrali Lindsey Hunter, Michael Beasley i Jared Dudley. Zobaczcie co mieli do powiedzenia.

Już byli w ogródku

Po dwóch żenujących porażkach, Suns pokazali wreszcie trochę życia i zagrali przyzwoite jak na nich spotkanie z Los Angeles Lakers. Kolejny raz jednak zabrakło czwartej kwarty, w której umarli wszyscy poza Beasleyem i Scolą.

wtorek, 12 lutego 2013

Zamazać złe wrażenia po weekendzie.

Los Angeles Lakers - Phoenix Suns
13.02.2013 godz. 04:30
Staples Center
Phoenix Suns zagrali prawdopodobnie najlepszy mecz w sezonie ostatniego dnia stycznia, kiedy zmierzyli się z Los Angeles Lakers. Od tego czasu wygrali tylko jedno z sześciu spotkań, w tym ostatnie dwa sromotnie przegrali z Thunder. Czy dzisiejszej nocy Słońca znów zaświecą mocniej?

niedziela, 10 lutego 2013

O powrót do normalności

Phoenix Suns - Oklahoma City Thunder

11.02.2013 godz. 02:00

Po piątkowej klęsce trudno przewidywać jeszcze gorszy scenariusz. Suns znów zagrają w strojach retro, które były szczęśliwe w starciu z Los Angeles Lakers.

Quo Vadis Słońca?

Po wczorajszej porażce z Oklahoma City Thunder byłem tak rozgoryczony, że w ramach protestu zrezygnowałem z napisania relacji z tego meczu. Dzisiaj, z trochę chłodniejszą głową postanowiłem ocenić nie tylko ten mecz, ale poczynania naszej drużyny w ostatnich tygodniach.

sobota, 9 lutego 2013

Dudley w kręgu zainteresowań Knicks.

Dziś pojawiły się informacje, że New York Knicks są mocno zainteresowani skrzydłowym Suns. Jared Dudley, bo o nim mowa, wzbudza silne zainteresowanie wśród klubów będących potencjalnymi kandydatami do mistrzostwa. Było już Memphis Grizzlies, ciągle aktualny jest temat trade'u z Atlantą Hawks (Dudley + Gortat za Josha Smitha), a teraz do wyścigu po bardzo dobrego role playera włączają się Knicks. Nie wiadomo jednak, kogo nowojorczycy mieliby oddać w zamian do Phoenix. Według mnie tym, który mógłby ewentualnie powędrować w drugą stronę jest drugoroczniak Iman Shumpert. Shumpert mógł trafić do klubu z Arizony już w wakacje, ale Steve Nash obrał inny kierunek i plany sign-and-trade z udziałem między innymi tych zawodników padły. Rzucający obrońca Knicks doznał w playoffach poważnej kontuzji kolana, ale już od połowy stycznia gra na pełnych obrotach i próbuje wrócić do bardzo dobrej formy jaką prezentował w swoim pierwszym roku na parkietach NBA.

Czy jeśli rzeczywiście dojdzie do rozmów pomiędzy tymi klubami to Suns powinni wytransferować Jareda do Nowego Jorku? Jego przyszłość jako gracza Słońc wydaje się być policzona, a jeśli w zamian do Phoenix trafiłby Shumpert to ja jestem za. Suns zamieniliby jedną parę atletycznych rąk na drugą nie mniej atletyczną.

Spotkanie z Thunder w całości

piątek, 8 lutego 2013

Weekend z Thunder czas zacząć.

Oklahoma City Thunder - Phoenix Suns
09.02.2013 godz. 02:00
Chesapeake Energy Arena
Słońca mają taki sam bilans jak będący na przedostatnim miejscu na zachodzie Kings, a tylko jedno zwycięstwo więcej niż Hornets. Dziś w nocy ciężko będzie polepszyć ten bilans, bo przeciwnikiem Suns będzie druga najlepsza ekipa ligi, Oklahoma City Thunder. Zwycięstwo graniczyć będzie z cudem, ale warto pokazać się z lepszej strony niż w meczu z Hornets.

czwartek, 7 lutego 2013

Ponury mecz w Nowym Orleanie.

New Orleans Hornets - Phoenix Suns 93:84
(26:27, 28:26, 24:18, 15:13)
Późno, bardzo późno ta relacje, ale tak to jest jak drogi zasypane, dłuższa podróż do domu i w końcu chwila czasu z rodziną. Za dużo tutaj dziś nie będzie, ale to brak po prostu jakiejkolwiek weny. Spowodowany jest on jednym z najbrzydszych spotkań jakie zdarzyło mi się obejrzeć kiedykolwiek. Męczyłem się oglądając ten mecz, zero jakiejkolwiek atmosfery na trybunach świecących pustkami, komentarz bez emocji. NIE dla takich spotkań w NBA. Co do samego meczu to jego poziom też nie zachwycił. Spotkały się dwie drużyny z dołu tabeli konferencji zachodniej i jeśli znalazłaby się osoba, która tym meczem zaczynała by swoją przygodę z najlepszą ligą świata to równie szybko mogłaby ją skończyć.

Mecz przeciwko New Orleans Hornets

środa, 6 lutego 2013

Back-to-back z Szerszeniami.

New Orleans Hornets - Phoenix Suns
07.02.2013 godz. 02:00
New Orleans Arena

Suns słabo rozpoczęli serie czterech kolejnych meczów wyjazdowych dostając solidny łomot od Warriors, ale ku zaskoczeniu wielu pokonali poprzedniej nocy Memphis Grizzlies. Jeśli jeszcze nie wiecie co się tam stało lub wiecie mało, to Piotrek ma o tym więcej. Czy dziś Suns odniosą szóste wyjazdowe zwycięstwo i pokonają Hornets, jedną z drużyn walczących ze Słońcami o wyższy pick w drafcie? Jest duża szansa.

Cały mecz przeciwko Grizzlies

Powiedzieli po meczu z Grizzlies

Tym razem do wywiadów stanęli Lindsey Hunter, Goran Dragić i Luis Scola. Zobaczcie co mieli do powiedzienia.

Dwa różne odcienie słońca

Goran Dragić przystąpił do meczu z lekką chorobą, co rzucało cień na jego grę przez trzy kwarty. W czwartej pokazał się jednak ze świetnej strony i poprowadził Suns do dość niespodziewanego zwycięstwa nad Grizzlies.

wtorek, 5 lutego 2013

Michaela problemy z prawem

Praktycznie rzecz biorąc pisanie o problemach z prawem Michaela Beasleya nie jest już newsem, jest nim sytuacja, w której zawodnik nie wpada w konflikt z wymiarem sprawiedliwości. B-Easy tym razem podpadł podczas jazdy samochodem.

niedziela, 3 lutego 2013

Blowout w Oakland.

Golden State Warriors - Phoenix Suns 113:93
(26:29, 22:23, 33:22, 32:19)
Phoenix Suns nie przystępowali do tego meczu w roli faworytów, ale w pierwszej połowie wyglądali zupełnie nieźle i jak to często bywa w tym sezonie wlali w nas trochę nadziei. Skończyło się 20-punktowym blowoutem.

sobota, 2 lutego 2013

Australijska klątwa

03.02.2012 godz. 04:30

Oracle Arena

Marcin Gortat ma do wyrównania porachunki jeszcze z czasów gry w Orlando Magic. Warriors walczą o jak najwyższe miejsce w konferencji zachodniej i będą chcieli zaliczyć kolejne zwycięstwo.

Cały mecz przeciwko Mavericks

Wywiady po meczu z Mavericks

Tym razem Shannon Brown i Lindsey Hunter byli tymi, którzy stanęli przed kamerami, żeby odpowiadać na pytania dziennikarzy. Zobaczcie co mieli do powiedzenia po porażce z Dallas Mavericks.

A było już tak pięknie

W połowie trzeciej kwarty wydawało się, że Suns kontrolują spotkanie i dowiozą zwycięstwo do końca. Wtedy jednak załamała się ich gra, Mavericks przycisnęli i wywieźli ważne dla siebie zwycięstwo do domu.

piątek, 1 lutego 2013

Czas na rewanż z Mavericks.

Phoenix Suns - Dallas Mavericks
02.02.2013 godz. 03:00
Słońca po świetnym zwycięstwie z Los Angeles Lakers będą dziś w nocy ponownie grać na własnym parkiecie z będącymi w takcie serii back-to-back Dallas Mavericks. Będzie to doskonała szansa, aby zrewanżować się Mavericks za porażkę z przed kilku dni.