piątek, 27 lutego 2015

Świetny Bledsoe, powrót Markieffa, wygrana z Thunder

Phoenix Suns zadebiutowali w nowych strojach i wyszli na mecz z Oklahomą City Thunder zmobilizowani jak nigdy. Pierwsza kwarta nie była może idealna po atakowanej stronie parkietu, ale defensywie Suns mordowali Thunder. W całym meczu Suns zatrzymywali rywali na 101,6 punktu na sto posiadań, a w początkowych dwunastu minutach było to 58,5 punktu na sto. Były bloki, było kontestowanie rzutów i twarda gra, coś czego często brakuje naszej drużynie, szczególnie w początkowych fazach spotkań.

Suns rozpoczęli mecz od szybkiego runu 9-0, a w drugiej kwarcie prowadzili różnicą czternastu punktów. Oczywiście musiał nadejść kryzys i Suns roztrwonili wysokie prowadzenie. Russell Westbrook robił wszystko, aby trzymać Thunder w meczu i miał monstrualne triple-double - 39 punktów, 14 zbiórek i 11 asyst. Kryty przez Erica Bledsoe Westbrook trafił jednak tylko 12 z 38 rzutów.

Na 6 minut przed końcem Suns znów prowadzili dwucyfrową ilością punktów, ale po celnej trójce D.J.-a Augustina na 2,5 minuty przed końcem zrobił się remis. Brandon Knight i P.J. Tucker zdobyli kolejne punkty, ale Westbrook pierw sam skończył layup, a następnie wykreował Serge'a Ibakę. Suns zdecydowali się na wywołanie zagrywki dla Markieffa Morrisa, który trafił rzut z półdystansu. Z faulem. Niestety, w odpowiedzi Westbrook również trafił z faulem i fikuśny rzut Markieffa na zwycięstwo został zablokowany przez Serge'a Ibakę.

Suns nie przegrywali ani przez chwilę w dogrywce, ale kiedy Thunder mieli piłkę na 10 sekund przed końcem przy -2 to stacja TNT zaczęła pokazywać wszystkie buzzer beatery z tego sezonu... Tym razem nie doszło do katastrofy, Westbrook spudłował trudny layup, a Thunder nie mogli złapać żadnego z zawodników Suns i dopiero na pół sekundy przed końcem Tucker został sfaulowany i zamroził mecz dwoma celnymi osobistymi.

Bledsoe był fantastyczny przez całe spotkanie - trafiał, zbierał, kreował, bronił i blokował. To był dokładnie taki Bledsoe jakiego chcemy oglądać w każdym meczu. Ostatecznie zapisał na swoim koncie 28 punktów, 13 zbiórek, 9 asyst i 4 bloki.

Goran Dragić tego nie robi.

Markieff Morris po trzech meczach, w których zdobył w sumie 19 punktów trafiając 7 z 29 rzutów, tym razem przypomniał sobie, że potrafi grać w koszykówkę i był najlepszym strzelcem Suns z 29 punktami na koncie. Miał też 11 zbiórek i 3 asysty. Brandon Knight trafił 3 z 8 trójek na 15 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty, ale spędził na parkiecie aż 48 minut - najwięcej w Suns. Jeff Hornacek skrócił dzisiaj rotację i nie grał ani Archie Goodwinem ani T.J.-em Warrenem.

Alex Len spędził na parkiecie career-high 37 minut i zanotował double-double 12 punktów i 11 zbiórek dokładając do tego trzy bloki.