Ławka rezerwowych wygrała mecz dla Clippers.

Los Angeles Clippers - Phoenix Suns 117:99
(28:31, 35:26, 22:26, 32:16)
Dziś zapraszam na podsumowanie meczu w trochę innej formie niż dotychczas.
  • Phoenix Suns przegrali szósty mecz z rzędu, choć przez trzy kwarty prowadzili bardzo wyrównaną walkę.
  • Jared Dudley zastąpił Michaela Beasley'a w pierwszej piątce i rzucił pierwsze 5 punktów dla Suns. W całym meczu miał jednak już tylko 8 (2/2 za 3), ale jako jedyny z drużyny był na plusie w +/- (+2).
  • Beasley zagrał 29 minut z ławki, rzucił 21 punktów (7/11, 4/7 za 3), miał 4 zbiórki i 5 asyst, ale gdy grał drużyna była aż 21 punktów na minusie. Tak więc Michael umocnił się na pierwszej pozycji wśród wszystkich zawodników ligi i w całym sezonie jego wskaźnik +/- wynosi już -162.
  • Zawiódł po raz kolejny Goran Dragić. Miał 8 punktów, 5 asyst i 4 straty. Nie tego przed sezonem oczekiwali kibice, ale Dragicia stać na dobrą grę i mam nadzieję, że odzyska dobrą formę.
  • Marcin Gortat zanotował 6 punktów i 3 zbiórki w 24 minuty gry i wyglądał bardzo słabo. Szansa na odbudowanie już dziś w nocy przeciwko swojej byłej drużynie.
  • Dobry mecz z ławki rozegrał Luis Scola i wykręcił solidne double-double 18 punktów i 10 zbiórek.
  • Shannon Brown był drugim najlepszym strzelcem Suns i zdobył 19 punktów ale potrzebował do tego 16 rzutów, trafił 6 z nich.
  • W drużynie Clippers na pochwały zasługują Chris Paul (16 punktów, 11 asyst) oraz Blake Griffin (24 punkty i career high 4 przechwyty). Chris Paul był po prostu Chrisem Paulem, a Griffin trafiał, często nie mające prawa wpaść, z każdej pozycji. No może poza osobistymi (4/10).
  • Zwycięstwo zapewnili gospodarzom jednak rezerwowi, którzy zagrali przez całą ostatnią kwartę i wygrali ją 32-16. Najlepiej prezentował się oczywiście Jamal Crawford, który w ostatniej odsłonie rzucił 13 ze swoich 21 punktów (Crawford jest liderem w całej NBA w punktach w czwartych kwartach). Dobre spotkanie rozegrał, o dziwo, Lamar Odom (8 punktów, 8 zbiórek), a Matt Barnes i Eric Bledsoe również pokazali dlaczego ławka Clippers uznawana jest za jedną z najlepszych w lidze.
  • Dla Los Angeles Clippers było to 9 zwycięstwo na własnym parkiecie, dla Suns 10 wyjazdowa porażka.